Python Eğitim Kitabı Hakkında

İçerik Tablosu

  1. Python Eğitim Kitabı Yeni Başlayanlara Uygun mudur?
  2. Kitap, İnternet’te Bulunabilen Bilgilerin Kopyası Mı?
  3. Python Eğitim Kitabı Tek Başına Yeterli Mi, Video Eğitimlerin Yanına Destek Mi?
  4. Nereden Temin Edebiliriz?

Python Eğitim Kitabı Yeni Başlayanlara Uygun mudur?

Python Eğitim Kitabı, hem yeni başlayanlar hem de başka bir dilip de yanına Python bilgisi eklemek isteyenler içindir. Ancak kullanılan dil, örnekler ve zorluk derecesi üniversite öğrencileri içindir. Lise son sınıf öğrenciler de elbette kitabı anlayabilirler ancak bu her lise son sınıf öğrencisini kapsamaz. Alanında özverili çalışma yapan lise öğrencileri de kitabı anlayacak düzeydedir.

Kitap, İnternet’te Bulunabilen Bilgilerin Kopyası Mı?

2+2 her yerde 4 eder. BU bilgi her yerde aynıdır. Ancak 2+2 işleminin tanımını, sayının ne anlam ifade ettiğini gerçekte bilen sayısı azdır. Python hakında kitap yazan, içerik üreten ilk kişi değilim. Sonuncusu da olmayacağım. Şu var ki Python Eğitim Kitabı, anlatım dili, detaycılığı, örnekleri ve en önemlisi okurun düşünme refleksini biçimlendirme çabasıyla diğer kitaplardan ayrılıyor. Nasıl düşünmek gerektiğinden tutun da bilgisayarın çalışma yapısı, matematiği gibi konulara kadar detaylı açıklamalara sahip.

Bunun yanı sıra yazar olarak benim edindiğim tecrübelerimi, programlamanın ve Python’un benim sosyal hayatıma olan etkilerini de anlatıyor. Dolayısı ile programlamayı hayatınıza yerleştirdiğinizde başınıza gelebilecek olumlu ve olumsuz pek çok şeyi de öğrenmiş oluyorsunuz. Bu bilgilerin İnternet’te bulunabileceğini sanmıyorum.

Python Eğitim Kitabı Tek Başına Yeterli Mi, Video Eğitimlerin Yanına Destek Mi?

Python Eğitim Kitabı, Python öğrenmek için eksiksiz bir kaynak. Bir bilgisayar, İnternet ve kitap ile Python’u kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Video eğitimlere dilerseniz bakabilirsiniz ancak kitabın çok daha detaylı ve anlayış biçimi olarak kuvvetli olduğunu söylemeliyim.

Nereden Temin Edebiliriz?

Python Eğitim Kitabı’nı indirimli biçimde bu adresten temin edebilirsiniz.


Teşekkürler.